FOTOWOLTAIKA DLA HODOWCÓW I ROLNICTWA

FOTOWOLTAIKA DLA HODOWCÓW I ROLNICTWA

 

OGNIWA FOTOWOLTAICZNE ZAPEWNIAJĄ NIEZALEŻNOŚĆ OD DOSTAWCÓW ENERGII ELEKTRYCZNEJ I STAŁĄ WYSOKOŚĆ RACHUNKÓW PRZEZ KILKADZIESIĄT LAT.

instalacja fotowoltaicznaRachunki za prąd stanowią jeden z najwyższych kosztów, które ponoszą rolnicy. Szczególnie w dużych i zaawansowanych technologicznie gospodarstwach. Sytuację pogarszają ciągłe podwyżki cen oraz n
ieprzewidywalność w dostawach długoterminowego zasilania sieciowego. W takiej sytuacji warto pomyśleć o stworzeniu własnego systemu zarządzania energią.


Instalacje fotowoltaiczne pozwolą usamodzielnić się od dostawcy prądu i zagwarantują stabilny poziom kosztów. Posiadacze własnych paneli fotowoltaicznych mogą liczyć też na dodatkowe zyski ze sprzedaży nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci publicznej.

PODSTAWOWE KORZYŚCI:

  • SZYBKI ZWROT Z INWESTYCJI (OK. 6 LAT)
  • NIŻSZE KOSZTY ENERGII (BRAK PODWYŻEK)
  • SAMOWYSTARCZALNOŚĆ (BRAK PRZERW W DOSTAWIE PRĄDU)
  • POPRAWA WIZERUNKU
  • ZWIĘKSZENIE WARTOŚCI GOSPODARSTWA
  • MOŻLIWOŚĆ ODLICZENIE 25% WARTOŚCI INWESTYCJI OD PODATKU ROLNEGO

FOTOWOLTAIKA DLA GOSPODARSTW ROLNYCH

Jako autoryzowany partner CONCEPT Energy – zespołu ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii, branży energetycznej, finansowej oraz budowlanej – specjalizujemy się w dostarczaniu kompleksowych i nowoczesnych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki dla gospodarstw rolnych. Tworzymy instalacje dostosowane do każdego typu działalności rolnej: hodowli zwierząt, upraw warzyw i owoców oraz przetwórstwa.


Projektowane przez nas panele fotowoltaiczne dopasowujemy do
indywidualnych potrzeb oraz specyfiki danego gospodarstwa. Dbamy o to, żeby przyniosła maksymalne korzyści zarówno ekonomiczne oraz finansowe, jak również wizerunkowe. Fotowoltaika dla rolnika oznacza prestiż i wzrost wartości nieruchomości oraz całego gospodarstwa.

GWARANCJA JAKOŚCI

Oferujemy wyłącznie sprawdzone komponenty najwyższej jakości: panele fotowoltaiczne i falowniki najlepszych światowych producentów oraz systemy montażowe dopasowane do właściwego pokrycia dachowego. Montaż instalacji fotowoltaicznej przeprowadza zespół certyfikowanych instalatorów. Gwarantujemy skuteczną, wydajną bezpieczną pracę ogniw fotowoltaicznych przez pokolenia. Trwałość oferowanych przez nas systemów fotowoltaicznych wynosi co najmniej 25 lat.

NAJBARDZIEJ OPŁACALNE SYSTEMY FOTOWOLTAICZNE

Fotowoltaika dla rolników stanowi znacznie bardziej opłacalną inwestycję niż fotowoltaika w przypadku wielkomiejskich przedsiębiorstw. Obszary wiejskie cechują się znacznie lepszymi warunkami nasłonecznienia oraz lepszą zabudową. Ciasne budownictwo miast sprawia, że obszary są bardziej zaciemnione, co wpływa na mniejszą wydajność paneli fotowoltaicznych. Gospodarstwa rolne znajdują się więc pod tym względem w nieco uprzywilejowanej pozycji.

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że warto inwestować w fotowoltaikę dla gospodarstw rolnych, jest efektywne wykorzystanie nieużytkowanej powierzchni. Zabudowa gospodarstwa rolnego składa się zwykle z kilku budynków, na których z powodzeniem można zainstalować panele fotowoltaiczne. Dzięki większej wydajności fotowoltaika w gospodarstwach rolnych może więc zwiększyć również ich rentowność.

FOTOWOLTAIKA DLA ROLNIKÓW – FINANSOWANIE

Posiadamy własny zespół doradców finansowych, którzy pomagają w wyborze najkorzystniejszego dofinansowania danego projektu. Warto zaznaczyć, że hodowca lub rolnik płacący podatek rolny ma możliwość odliczenia 25% wartości inwestycji w panele fotowoltaiczne od podatku rolnego.

Dzięki współpracy z największymi podmiotami z sektora finansowego jesteśmy w stanie zapewnić preferencyjne warunki finansowania takie jak: uproszczone procedury, minimalny udział własny, szybka decyzja kredytowa, czy maksymalny okres finansowania.

Więcej w temacie fotowoltaiki dowiesz się na stronie naszego partnera
 

Concept Energy