Skip links

Nowa Energia – optymalizacja kosztów

OPTYMALIZACJA KOSZTÓW ZUŻYCIA MEDIÓW ENERGETYCZNYCH W FIRMIE

Czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o kosztach zużycia mediów ale wstydzicie się zapytać …

Współczesne przedsiębiorstwa szukają różnych sposobów na optymalizację kosztów. Ograniczanie kosztów zużycia nośników energetycznych w firmie to jeden z wielu ważnych aspektów, które istotnie wpływają na kondycję finansową przedsiębiorstwa. W dobie rosnących cen energii elektrycznej, gazu czy ciepła niezwykle istotne jest korzystanie z takich narzędzi, które pozwolą prowadzić rozsądną politykę energetyczną i wypracować oszczędności w tym zakresie.

W optymalizowaniu cen energii skuteczna okazuje się analiza kosztów zużycia. Do jej najważniejszych elementów należy dopasowanie parametrów dystrybucyjnych i sprzedażowych, zdefiniowanie ponadnormatywnych kosztów, a także przeanalizowanie umów z dostawcami mediów. Kompleksowa analiza kosztów mediów energetycznych sprawi, że ich optymalizacja stanie się zdecydowanie łatwiejsza, a przedsiębiorstwo uzyska wymierne oszczędności.

spotkanie - komputer

Ceny nośników energii są coraz wyższe więc polityka i strategia zakupów ma bardzo duże znaczenie. Bezpieczny dostawca oraz odpowiednio dobrany produkt (indeks giełdowy, produkt SPOT, zakup transzowy czy oferta PPA) to w tej chwili podstawa bezpieczeństwa energetycznego firmy.

Współpraca w zakresie optymalizacji kosztów zużycia energii jest dla firm bezinwestycyjna ponieważ wynagrodzenie za znalezienie oszczędności jest finansowane z tych oszczędności w  formule SUCCESS FEE. Taka strategia działania staje się podstawowym warunkiem realizacji działań przynoszących korzyści biznesowe dla obydwu stron.

Znajomość nowoczesnych technologii, wiedza i doświadczenie w branży energetycznej, korzystanie z przetartych ścieżek współpracy z dystrybutorami i sprzedawcami, swobodne poruszanie się w gąszczu procedur prawa energetycznego czy taryf dystrybutorów to sprawdzona droga do uzyskania najefektywniejszych korzyści, ograniczenia kosztów i osiągnięcia niezależności energetycznej dla przedsiębiorstwa.

PAMIĘTAJ: Wasza energia, nasza wiedza, wspólny zysk

 www.trienergy.com.pl

biuro@trienergy.com.pl, telefony: + 48 530 112 530, +48 530 112 532

Leave a comment

Ta strona korzysta z plików cookie!