Nowoczesne rozwiązania energetyczne

Nowoczesne rozwiązania energetyczne, obniżenie kosztów energii w firmie, rozwiązania energetyczne dla firm

Wdrażanie narzędzi wspomagających rozwój efektywności energetycznej przedsiębiorstw PROWADZĄCYCH DO Niezależności ENERGETYCZNEJ FIRM.

Rozpoznanie możliwości wdrażania i dobór narzędzi umożliwiających zwiększenie niezależności i bezpieczeństwa energetycznego firm poprzez zastosowanie alternatywnych źródeł wytwarzania energii (kogeneracja, fotowoltaika, pompy ciepła), Analiza możliwości przystąpienia do korzyści płynących z funkcjonowania rynku mocy (DSR, awaryjne systemy zasilania).

 
 

fotowoltaika dla firm, rozwiązania energetyczne dla firm

nowoczesne systemy fotowoltaiczne

elektrociepłownie, obniżenie kosztów energii dla firm, niezależność energetyczna dla firm, rozwiązania energetyczne dla firm

kogeneracja

czasowa redukcja mocy, obniżenie kosztów energii w firmie, rozwiązania energetyczne dla firm

DSR

 

dowiedz się jak możemy zapewnić tobie niezależność energetyczną

jak obniżyć koszty w firmie, rozwiązania energetyczne dla firm 530 112 530

 

Systemy fotowoltaiczne

W naszej ofercie posiadamy instalacje o zróżnicowanej wielkości możliwe do zamontowania na niewielkich domach a nawet domkach letniskowych ale również takie dla zdecydowanie większych posesji. Szeroka gama podzespołów pozwoli dopasować instalację do indywidualnych potrzeb oraz budżetu. Gospodarstwo domowe może cieszyć się darmowym źródłem energii a dzięki obowiązującej ustawie o OZE bilansować nadwyżki energii z zakładem energetycznym. Pozwala to zmniejszyć rachunki za energię elektryczną do absolutnego minimum

Instalację fotowoltaiczną można ale nie trzeba finansować ze środków własnych. Obecnie istnieje na rynku kilka instrumentów finansowych umożliwiających posiadanie własnej elektrowni słonecznej. Wszystko to bez nadmiernego obciążania swojego budżetu. Jesteśmy autoryzowanym i zaufanym dostawcą dla wiodących banków oraz instytucji leasingowych. Dzięki temu nasi Klienci mogą otrzymać pożyczkę leasingową, leasing czy kredyt na bardzo korzystnych warunkach i w uproszczonej procedurze.

Kogeneracja – elektrociepłownie gazowe

Skojarzone wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła w jednym procesie technologicznym pozwala na znaczną oszczędność energii pierwotnej zawartej w paliwie, prowadząc do zmniejszenia emisji substancji szkodliwych do atmosfery. Jednocześnie produkcja energii elektrycznej w systemie rozproszonym, w bezpośrednim sąsiedztwie odbiorców pozwala na optymalizację kosztową prowadzenia przedsiębiorstw produkcyjnych oraz zmniejsza koszt wytwarzania ciepła w kotłowniach miejskich.

Bardzo popularne są przede wszystkim agregaty kogeneracyjne składające się z silnika gazowego napędzającego generator prądu zmiennego (w ten sposób generowana jest energia elektryczna), który w trakcie pracy wytwarza ciepło pochodzące z chłodzenia bloku silnika, dochładzania spalin oraz chłodzenia intercoolera. Ciepło to standardowo wykorzystywane jest w układach cieplnych zakładów produkcyjnych oraz do zasilania odbiorców miejskich systemów cieplnych.

DSR – czasowa redukcja mocy

Ministerstwo Energii zapewnia, że przygotowany mechanizm rynku mocy ma na celu przekształcenie rynku energetycznego z jednotowarowego, na którym towarem jest tylko energia, w rynek dwutowarowy, na którym towarem jest również udostępnianie mocy.

Rynek mocy to mechanizm mający stanowić dodatkowe źródło wynagrodzenia dla operatorów elektrowni i nadwyżek mocy w zamian za gotowość do zaoferowania w razie potrzeby określonych mocy. Za tą gotowość zapłacić mają odbiorcy energii w postaci tzw. opłaty mocowej doliczanej do rachunków za energię. W sumie w skali roku wydatki na ten cel, na które zrzucą się konsumenci, mają wynosić nawet kilka miliardów złotych przeznaczonych na wsparcie elektrowni i firm udostępniających swoje moce.

 

skorzystaj z bezpłatnej konsultacji
zadzwoń lub napisz do nas

czasowa redukcja mocy, jak obniżyć koszty w firmie? 530 112 530